Resim KurslarıMüzik Kursları
EĞİTMENLER
Nasrin Baghari ( Kurum Müdürü, Hobi Resim)

1958 yılında, tarihi Tebriz şehrinde dünyaya geldi. Resme ilgisi küçük yaşta başlamıştır. 14 yaşında Ressam Afag’dan resim dersleri almaya başladı. 17 yaşında ilk sergisini açtı. Bu sergi çok ilgi görmüştür ve kendisine ödül kazanmıştır. Daha sonra sergilerine ve eserlerine devam etti. İran'da eğitimini tamamladıktan sonra tekrar sergilerine açmaya devam etti ve Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliğinden ödül kazanmıştır. 1997 yılından itibaren sanat yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Aynı zamanda özel atölyesinde sarıyer’de eğitim vermeye başlamıştır. Taksim Sanat Galerisi ve bir çok sergiler açmıştır. Adı Güzel Güzel Sanatlar Eğitim Kurumların'da ödüle layik görülmüştür. Mars Sanat Sarıyer Atöylesin’de düzenli olarak hobi dersleri vermektedir. 

Sultan ERSÖZ (Hobi Resim)

16 Temmuz 1982 yılında Viranşehir de doğmuştur.Resimle ilk tanıştığı anaokulunda öğretmeni tarafından sanatla uğraşacağını hissetmiştir.Okuduğu şehrin sanat alanındaki nedeniyle kendini Keşfetmesi lise yıllarına kadar uzanmıştır.

 

İzmir’de önemli sanatçılardan Zehra Onut dan ders almaya başlamıştır.Öğrenim hayatına 2002 yılında ise Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği ile devam etmiştir.Üniversite hayatı boyunca çeşitli sergilere katılmış ve Onur Belgeleri sahibi olmuştur.Atölye derslerini Prof Dinçer Özen ve Prof Şemsettin Edeer den Heykel derslerini Dr Aydın Aşkan dan Grafik dersini

Doc Doktor Halit Turgay dan Baskı derslerini 

Doc Necla Çoşkun dan Sanatsal fotoğraf derslerini de Faruk Uğurludan almıştır.

 

2006 yılında Onur belgesiyle mezun olan sanatçı kendi atölye çalışmaları  yanında okullarda Resim öğretmenliği yapmıştır.

2018 yılından itibaren Mars Sanat Atölyesinde resim derslerine devam etmektedir.

Amin Foroohandeh ( Kurum Yöneticisi / Piyano )

3 Haziran 1988 yılında doğdu. 7 yaşında İran'ın önemli sanatçılarından Sayın Seraç'tan eğitim alarak piyano derslerine başladı. 9 yaşında Türkiye'ye yerleşti. Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi'nde müzik, piyano ve klasik gitar eğitimini tamamlayarak 2007 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Piyanoda Dr. Oya ÜNAL, gitarda Yrd. Doç. Dr. Aylin TÜZER CAN, Armoni ve Solfejide Ebru SAKUL BULUR ve Erdem ÇÖLOĞLU,  koroda ise Yrd. Doç. Dr. Bülent HALVAŞI ile çalıştı. İleri seviye piyano eğitimine, Türkiye'nin önemli piyanistlerinden Pr.Dr Meral Yapalı ile 2 yıl çalıştı.  Çok sayıda resital ve konserlere katıldı. Koro ile Polonya'da Uluslararası Koro Festivaline ve Yarışmasına katılarak Folk Müzik dalında 2.lik kazandı. Yine koro ile Ankara Polifonik Korolar Şenliği'nde Homojenite dalında ödül aldı. 2012 yılında mezun olmasının ardından Arel Eğitim Kurumları'nda uluslar arası (IB) çerçevesinde kadrolu piyano öğretmenliği görevi yaptı. 2013 yılında MARSSANAT atölyesinde Müzik derslerini başlatmış olup piyano eğitimi vermeye devam etmektedir.

NİLAY MEMİK ( PİYANO )

14 Mayıs 1995 yılında İstanbul’da doğdu. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başlamış olup, 13 yaşında piyano ve gitar dersleri almaya başladı. Müzikle ilgili yoğun çalışmalar yaptı. 15 yaşında Uğur SEZER ile özel piyano derslerine devam etti ve Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nde Uğur SEZER’in düzenlediği yılsonu konserlerine katıldı. Khalkedon Çok Sesli Batı Müziği Korosu’nda 2 yıl boyunca soprano olarak yer aldı. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’nı kazandı. 

Piyano’da Doç. Mari BARSAMYAN, flütte Özge SALAR, piyano eşliğinde Doç. Dr. Duygu PİJİ KÜÇÜK, armoni ve solfejde Öğr. Gör. Dr. Özcan ÖZBEK, çok sesli koroda Yrd. Doç. Dr. Bülent HALVAŞİ, bireysel ses eğitiminde Öğr. Gör. Dr. Zuhal ÖZCENGİZ ile çalıştı. Bu süre içerisinde resital ve konserlerde yer aldı. Eğitim alırken aynı zamanda Pastoral Müzik, Özel Duygu Dalgıç Müzik Merkezi, Esm Akademi, Ümraniye Belediyesi Sanat Evleri, Özel Eser Anaokulları gibi kurumlarda müzik eğitimi verdi. Şu anda Mari BARSAMYAN’dan piyano dersi almaya devam etmektedir.

 

NAGEHAN KÜÇÜKKİRİŞ (Resim)

Nagehan KÜÇÜKKİRİŞ 

1990 yılında Konya’da doğdu. 12 yaşında sanata ilgisi fark edilip resim kursu almaya başladı. 2004 yılında Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavını dereceyle kazandı. Alan bölüm ortalamasını tam dereceyle bitirdi ve Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde Görsel Sanatlar Öğretmenliğinden 2012 yılında mevzun oldu. Üniversite yıllarında kendi atölyesinde özel dersler vermeye başladı. Ardından İstanbul’a yerleşerek Nişantaşı’nda 1 senelik Moda Tasarım Eğitimi aldı. İki tasarımı defilede yer aldı. Modacı Sıddık Süren ’in Proje asistanlığını yaptı. 6 ay tiyatro eğitimi aldı. Sahne ve dekor üzerine çalışırken Öğrencilerine özel dersler vermeye devam etti. 2017-2018 Öğretim yılında Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesinde Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev aldı. Şu anda Mars Sanat Atölyesinde Görsel Sanatlar eğitmeni olarak çalışmaktadır.

 

Ferhan Bilge TUNCER ( Piyano )

Ferhan Bilge TUNCER’in piyanoya ve matematiğe olan eğilimi ilkokulda

farkedildi ardindan piyano derslerine fransız piyanist Anna Maria ile

başlayan müzisyen, Pera Güzel Sanatlar piyano performans bölümünü çok

iyi derece ile pedagog, piyanist Rafael Gasimov ve Ofelya Alekserova

yönetiminde bitirdi. Ardından Dr.Evren Kutlay Baydar ile piyano

çalışmalarını sürdürdü. Sonrasında, Ecole Normale de Musique de

Paris’te konser piyanisti Andre Gorog ve Conservatoire d’Herblay’de

Jose Abel ile piyano çalışmalarına devam etti. Paris’teki çalışmaları

öncesi ve sonrası Timur Selçuk’tan armoni ve kontrpuan dersleri aldı.

Sonrasında Turkiye’de klasik dönemler çerçevesinde piyanoda

hazırladığı ‘Le Besace-Heybe’ adlı çocuk müzikalini Akatlar Gösteri

merkezi'nde sahneye koydu. Cenevre’de yaşadığı sürede Batı İsviçre

müzik bölümü başkanı Prof.Dr. Kemal Afşin ile keman eşlikli

improvizasyon çalışmalarına devam etmiştir. Fransa'da, Türkiye'de ve

İsviçre’de konserleri olmuştur. "Ayak sesleri-Les Marches",

“Uzlaşma-La Reconciliation” ve "Yeniden doğuş-Le Metamorphosis"

kompozisyonlarını kültürlerin korunarak birleşmesi ve medeniyete gidiş

üzerinde derlemiştir. Halen, Türk ezgileri başta olmak üzere, çok

uluslu piyano çoçuk şarkıları metodu Fransızca, İngilizce ve Almanca

dillerinde ve Timur Selçuk yönetiminde, çalışmalarına devam

etmektedir.

Başak TAMER LEDANOİS ( Klasik Gitar )

1977 yılında Bursa’da doğdu. 1988yılında Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ni kazanarak İstanbul’a yerleşti ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı  Yarı zamanlı Klasik Gitar Bölümü’nü kazandı. Cem KÜÇÜMEN’in öğrencisi olarak yıllarca klasik gitar eğitimini sürdürdü. Alan THOMAS gibi ünlü gitar ustalarının masterclasslarına katıldi. Pek çok etkinlikte gerek gitar solosu olarak gerek gitar-flüt duoları ile müzik yaptı. Klasik Gitar eğitimi’nin yanısıra aldığı İşletme eğitimini birlikte sürdürerek Konservatuvar’dan mezun olduktan sonra 2000 yılında Paris’e yerleşerek orada müzik  ve iş yaşamına devam etti. 15 yıl yaşadığı müzik, kültür ve sanat şehri Paris’te dinleti, konser çalışmalarına ve klasik gitar çalmayı öğretmeye  devam etti. 2017’de İstanbul’a  yerleşen Başak Tamer Ledanois Kasım ayından bu yana Mars Sanat Atölyesi’nde  klasik gitar dersi vermeye devam etmektedir.